COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE UZAKTAN EĞİTİM

Mart ayı sonunda Illinois’s Board of Education (Illinois Eyalet Eğitim Kurulu), “COVID-19 acil durumu” sırasında uzaktan eğitimin nasıl takip edilmesi gerektiği konusunda ilçelere, okullara, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere açıklama sağlamak için “uzaktan öğrenme önerileri” yayınladı.

Ve bu 60 sayfalık belgede, belki de en yararlı bölüm, “her bir öğrencinin uzaktan öğrenme etkinliklerine önerilen minimum ve maksimum katılım sürelerini” özetleyen iki grafikte yer alıyor. Sınıf seviyesine göre ayrılmış olarak, ebeveynlere her gün uzaktan öğrenme için ne kadar zaman harcanması gerektiğine dair ulaşılabilir ölçütler veriyor. (Tablo 1-2)

Zaman parametrelerine göre uzaktan öğrenme ödevlerine ve derslerine katılımın özellikle okul öncesi ve ilköğretim seviyelerinde bir öğrencinin uzun süre akademik görevlere katılmasını beklemenin gelişimsel olarak uygun olmadığını ve kitapçıkta bunun yerine ek faaliyetlerin ne olacağı hakkında da bilgi paylaşıldı.

Illinois’s Board of Education ; bu kitapçıkta tüm öğrencilerin, ailelerin ve okulların ihtiyaçlarının farklı olduğunu kabul edip ve yerel ihtiyaçları karşılayan uzaktan öğrenmeyi destekleyen ve mümkün olduğunca bu eşi görülmemiş salgın sürecinde öğrenciler üzerindeki olumsuz etkisini en aza indirip sağlıklı eğitim yolunu açıklamaya çalışmış.

Ve bu kılavuzdaki ilkeler bölgeden bölgeye değişebilse de, çocukların okulda eğitim görmeleri gereken bu dönemde evde olan ve bu açığı doldurmaya çalışan ebeveynler için yararlı bilgiler sunmakta, konuyla ilgili 60 sayfalık PDF’e aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.isbe.net/Documents/RL-Recommendations-3-27-20.pdf?fbclid=IwAR06x8PQJW7Vy2gsy3pIN_V6Dzv19PuUDkqFRk5TUvDnlp-DFpMYsWw5-N0

Sevgiler.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir